Pigwy i ich lecznicze działania

Pigwy to owoce, które nieco zapomniane w dzisiejszych czasach, a szkoda, bo mają one wiele zalet zdrowotnych. Pigwy są cenione za swoje właściwości lecznicze i kulinarne. Jakie to właściwości i gdzie można ich użyć? Sprawdźmy.

Prozdrowotne właściwości pigwy

Pigwy zyskały na popularności dzięki swoim właściwościom prozdrowotnym. Owoce te są bogate w witaminy, przede wszystkim witaminę C, B1, B2, B6, E oraz K. Pigwy zawierają również cenne składniki mineralne, takie jak potas, wapń, fosfor, magnez czy żelazo. Są one również źródłem błonnika, co ma pozytywny wpływ na pracę jelit oraz przyspiesza metabolizm.

Gdzie wykorzystywane są pigwy?

Pigwy wykorzystywane są w kuchni do przygotowywania różnego rodzaju dżemów, kompotów oraz nalewek. Owoce te dodaje się również do potraw mięsnych oraz dań z ryżu. Pigwy są doskonałym składnikiem sałatek owocowych. W medycynie naturalnej pigwy stosowane są w przypadku infekcji dróg moczowych, a także do łagodzenia objawów choroby wrzodowej żołądka. Owoce te mają również działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe.

Podsumowując

Pigwy to owoce, które mają wiele właściwości leczniczych i kulinarne. Zawierają one wiele cennych składników, takich jak witaminy, minerały i błonnik. Pigwy wykorzystywane są w kuchni do przygotowywania różnego rodzaju dań i napojów, a w medycynie naturalnej stosowane są w przypadku różnych schorzeń. Dzięki sklepom z owocami online, łatwo możemy kupić świeże pigwy i korzystać z ich dobroczynnych właściwości bez wychodzenia z domu.

Ostatnio dodane

Zobacz także